VKVčka (Velmi Křehké Vztahy)

Anybody

Stačí vyťukat čtyřmístný kód. Dveře se otevřou. Vklouzneme dovnitř a rychle je za sebou zase zavřeme. Realitu necháme za nimi.

Od snu nás dělí ještě plachta, velmi chytré (jako ostatně spousta malých detailů v celém hotelu), můžeme se tak nejprve osvěžit v koupelně, aniž bychom narušili začátek hry a vstoupili do pokoje samotného. Pokoje s velkým P. Protože to je to, za čím se jezdí do Brna. Do Anybody.

Nejde jen o hotelový pokoj, jak si snadno vygooglíte, ale o zážitek. Našemu pokoji s názvem Rozverná revoluce vévodí královská postel, což není v hotelu nic zvláštního, tahle má však nad sebou síť plnou malých polštářků vyloženě vyzývajících k bitvě. Už na první pohled to není jen luxusní šmajchlkabinet s příběhem, jak se mnozí domnívají (i když zákoutí podněcujících fantazii je tu víc než dost). Chci se podívat z okna, ale k tomu se dostanu jedině přes oblázkovou pláž, která pokrývá dobrou třetinu pokoje. Uprostřed čeká starý telefon, jenž nám postupně během večera poskytne nejrůznější bláznivé i romantické úkoly. Za červenobílým pruhovaným závěsem, který mi ladí se šaty, je ukrytá pouťová střelnice, kvůli které jsem celý pokoj vlastně vybrala – aby mi mohl vystřelit růži z papíru. Ta s nápisem láska jde vystřelit nesnadněji. Náhoda? Nemyslím si. Nechybí ani dokonale vybavený minibar. A právě tady, na baru, začíná naše hra inspirovaná filmem Bláznivý Petříček. Dnes večer jsem Marianna a on je Belmondo, vlastně Pierrot, tedy správně Ferdinand. Nebo taky někdo úplně jiný, svou novou identitu si můžeme vylosovat ze skleněné dózy. Kroky našich nových postav řídí pestrobarevná ruleta nad barem s ještě pestřejšími guilty pleasures. Právě o tomhle Anybody je: být na jednu noc někým jiným, dělat to, co se normálně nedělá (například pomalovat se barvami na tělo nebo se lechtat bublinami z bublifuku). Společně prožijeme všechna čtyři dějství a nakonec se po valčíku se zavázanýma očima naskládáme do vany. Kupodivu se tam opravdu oba pohodlně vlezeme a přitom si můžeme stále volně dolévat šampaňské skleničky. Když nakonec usínáme po společné koupeli při ambientním světle, uvědomuju si, že realita je právě tady vevnitř… V Anybody můžete být někým jiným, ale taky tu můžete být naplno sami sebou. Protože, co se stane v Anybody, zůstane jen tam. Ale to, co jste se tam naučili a zjistili o sobě, můžete využít i doma.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s