Kultura a společnost

Podzimní binge watching

Bez ohledu na karanténu, není nad to zůstat někdy pěkně doma za pecí a užít si trochu toho podzimního hygge: HDMI kabel k velké obrazovce, dvě letní zahradní lehátka překrytá dekou, strategicky umístěný stolek s občerstvením a celkem 3 zážitky:

1. EMILY IN PARIS: Netflix pro mě nachystal tento napudrovaný seriál, že by se mi prý jako milovnici Sexu ve městě mohl líbit. No, proč ne, když se teď do Paříže nějakou dobu nepodívám, tak aspoň na obrázku. Na první sérii vám stačí jedno uvaření oběda a umytí nádobí. Ideální seriál do pozadí, protože když náhodou o něco přijdete, nepřicházíte vůbec o nic. Snadno si domyslíte, protože všechno tušíte od prvního dílu. Seriál je módní přehlídka hezkých, ale naprosto nepraktických outfitů (fakt bych chtěla vidět chůvu, která dokáže za děckama běhat na jehlách a na plavbu loďkou po Seině bych si asi taky vzala víc než jen lehký kabátek). Emily má navíc na hlavě neustále roztomilý klobouček nebo baret, asi aby její instagramoví fanoušci věděli, že nekecá a opravdu je v městě snů. Jedno klišé za druhým… Paříž je zde vymalovaná jak z reklamy na marmeládu Bonne maman, všechno má makronkové barvy a Francouzi jsou tu krásní šarmantní lidé v drahých modelech, kteří neustále pijí šampaňské a mluví skvěle anglicky. Někteří z tvůrců seriálu opravdu stáli i za Sexem ve městě, v dnešní Paříži ale asi nikdy nebyli… Ale kdo by těm čokoládovým očím Lily Collins odolal, i když je jen „ringarde“…

Zdroj: eonline.com

2. THE MORNING SHOW: Tento seriál není úplně nový, vyšel už loni, ale protože je z produkce Apple TV, kterou nemám, trvalo mi, než jsem si ho sehnala. Nemohl mi padnout do cesty v příhodnější dobu – v minulém příspěvku jsem řešila feminismus, o feminismu je poslední číslo Heroine, mám rozečtenou bibli feminismu Feminine mystique a tak vůbec se mě to téma čím dál tím víc dotýká. The Morning Show ale není čistě o feminismu, je hlavně o tom, jak zahýbe celostátně sledovanou show hnutí #MeToo. V hlavní roli moderátorů-celebrit, jejichž úsměvy rozsvěcují miliónům Američanů každé ráno exceluje stárnoucí Jennifer Aniston, které se potřebuje studio elegantně zbavit a Steve Carell, jehož obviněním ze sexuálního obtěžování celá tahle podívaná začíná. Tohle rozhodně není seriál do pozadí, každý díl (celkem 10 po cca. 55 minutách) je potřeba sledovat, ale za odpoledne a noc se to dá (ono to ani nejde jinak, protože prostě chcete vědět, kdo je predátor a kdo oběť). Po tom, co je Steve Carell odvržen všemi, kteří ho vlastně mají rádi, je potřeba nahradit jeho místo na moderátorské židli. Jennifer to bere do svých rukou (aby taky jednou tomu boy’s clubu ve vedení ukázala, že ji budou sakra respektovat) a nominuje hvězdu virálního videa, drzou reportérku se smyslem pro spravedlnost, Reese Witherspoon. A tak se rozjíždí parádní jízda, ve které to všichni tak trochu hrají na obě strany, protože si chtějí zachránit krk. Na seriálu je skvělé, že nemá vyloženě kladné hrdiny a taky, že neháže všechny chlapy do jednoho pytle – prasáci. Nicméně nekompromisně vám ukáže, že to, co se ženám neustále děje, už nelze přehlížet. A to se netýká jen velkých korporací. Samotnou mě napadlo hned několik případů z každodenního života a skoro jsem se až zastyděla, kolikrát jsem taky jen mlčela, případně ještě chtěně i nechtěně participovala. Pokud vás toto téma zajímá (a mělo by!), nebo třeba chcete doma rozproudit zajímavou diskuzi, tak je The Morning Show „must-see“.

Zdroj: theverge.com

3. BEAUTIFUL BOY: Steve Carell se nám zalíbil natolik, že jsme si ho dali ještě v jednom celovečeráku. Kombinace s mladým talentem Timothée Chalametem (Call me by your name, The King) byla sázka na jistotu. Příběh vypráví o vztahu otce a syna, který se potýká s drogovou závislostí. Otec se snaží celou dobu porozumět tomu, proč se to stalo a to až tak, že si sám dá lajnu, aby zjistil, proč se jeho syn cítí až s drogami kompletní. Film vznikl na základě knižní předlohy, otce i syna, protože ano, oba o tom napsali knihu. Kromě hereckých výkonů je zde výborná kamera a práce s flashbacky, divák se občas trochu ztrácí, jako by se právě probíral z kocoviny. Steve Carell dokazuje, že není jen komik, právě naopak, role chápavého a starostlivého táty mu jde výborně, a jeho flanelové košile by jistě schválil i Ryan „Jacob Palmer“ Gosling. Pokud hledáte drama s dobrým soundtrackem, už nehledejte.

Zdroj: imdb.com


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s