Úvahy a inspirace · VKVčka (Velmi Křehké Vztahy)

Můj první bulvár

Bizár všech bizárů, já, Petruška Baštanová, naprosto obyčejná holka z Olomouce, jsem se ocitla v bulváru.

Bohužel to zatím není díky mé spisovatelské kariéře a Bezpečně neštastným. Ještě před několika týdny jsem sledovala (a zároveň litovala) Emmu Smetanu a Pepu Trojana, a ani ve snu by mě nenapadlo, že se na podobném médiu ocitnu i já. Stejně jako by mě kdysi nenapadlo, že já, sportovní nemehlo, budu jednou pracovat (už čtyři roky!) ve sportovně založené firmě. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné.

Pravda, v tomto případě to není až tak nečekané, byla to jen otázka času, protože se slavným synem už nějaký ten pátek chodím. Opravdu mě však zaskočilo, jak moc se fotografové (kteří ve svých obnošených košilích vypadají jako úplně normální tety a strejdové) vrhají na neznámé lidi. Je to podivnej svět… Hlavně moc nechápu, že existuje ještě dnes, v době, kdy o sobě každej dobrovolně všechno sdílí na sociálních sítích. Člověk by řekl, že bulvární fotografové ještě nakonec nebudou mít co žrát. Možná právě proto fotí i nevýznamné přítelkyně. Nejvíc mě ale baví pozorovat, kolik mých známých najednou sleduje bulvár, i když veřejně by to nikdy nepřiznali. Prej prokrastinace. Ale ne, nikoho nesoudím. Sama jsem o sobě zjistila, jak jsem povrchní a jakou dětinskou radost mi dělá, že mě nějakej blbej bulvár označí za „kočku“. Najednou jsem všechno to, co jsem nikdy být nechtěla – jsem pokrytec. A tímto příspěvkem, přiznávám, se jen prachsprostě chlubím. Nemá smysl nic skrývat, soukromí už bylo částečně prolomeno a proto teď můžu naplno říct, s kým chodím. Nechlubím se však slavným synem. Chlubím se výjimečným, inteligentním mužem, nadějným básníkem, který také zkouší vydat svoje básně přes Pointu. Pokud máte rádi poezii (a/nebo španělskou kuchyni), tak zrovna dnes 14.9. bude ukázku své tvorby číst v 19:30 v La Casa blu.

Nabízí se otázka, jestli si taky nechci trochu přihřát polívčičku a propagovat svoji knihu přes slavnou rodinu. Nechci. Pokud se jednou mám stát spisovatelkou, tak chci svou knihu k lidem, které opravdu zajímá, dostat nenásilně. Anebo možná jednou napíšeme něco společně, ale sami za sebe, bez nálepky slavný syn a jeho přítelkyně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s