Kultura a společnost

NE

Žena má být poslušná, uvařit večeři, nevzpouzet se a hlavně vždycky za všech okolností svému muži poskytnout potěšení. Vítejte ve středověku, amen!

Tento týden mě rozčílily komentáře okolo kauzy znásilnění ženy vlastním manželem. Pardon, ono to vlastně nemůže být znásilnění, vždyť je to přece její manžel! Je mi zle z toho, jak se muži, ale kupodivu i ženy (!) těchto prasáků zastávají.

Jsem člověk, který má rád sex a ještě si to dovoluje otevřeně přiznat. To ale přece neznamená mít chuť na sex 24/7. Třeba ráno. Jasně, ranní sex má svou poetiku, jsme roztomile zmuchlaní a těžko říct, jestli víc zavání zaprděné peřiny nebo náš dech, ale když už jsme na zádech… Někdy si ho ráda dopřeju, někdy ne, protože prostě chci ještě o chvíli déle spát. Jsem proto hned frigida a nevděčnice? Ohrožuju tím partnerské štěstí? Můžeme si nakonec za milenky našich mužů samy? Protože za nic nestojíme? Nejsme ženy, jak se patří? Na hranici s námi!

Ale co muži? Co naši hrdinové v lesklé zbroji, s mečem vždy pevně připraveným u pasu? Co stres v práci nebo alkohol v krvi? Z meče je rázem gumová atrapa pro děti. Můžeme (se) třít, jak chceme, ale svého práva se taky nedočkáme. Bohužel příště, až bude po deadlinu, až vystřízliví. Anebo co vy, kteří se štítíte sexu při menstruaci? Co když má žena právě v tuto chvíli největší chuť a vy nesplníte svou manželskou povinnost, v dobrém i ve zlém? Rovnoprávnost je zase ta tam, protože prostě do díry se to vždycky nějak narve, kdežto beztvarou hmotu těžko polapíme.

Žena, která zrovna nemá chuť na sex = frigida. Žena, která má chuť na sex = coura. Ať děláme, co děláme, vždycky je to špatně.

Nedávno jsem ve svém pětiletém deníku měla otázku, co bych si přála, kdybych měla zlatou rybku. Kdybych tu otázku dostala dnes, moc bych si přála, aby už konečně společnost přestala těla žen vnímat jako objekt. Aby se o našich tělěch přestalo diskutovat na sociálních sítích a rozhodovat o nás bez nás. Je přece tolik jiných věcí, na které bychom se měli raději zaměřit. Třeba že budeme muset zase o trošku víc makat, aby bylo na příspěvky pro důchodce.

P. S. Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle. Jsem vděčná za všechny muže, kteří své partnerky respektují, milují a vaří jim večeře a obědy do práce 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s