Úvahy a inspirace

Update

Chtěla jsem blog nechat chvíli spát, ale zdá se, že už mám pár fanoušků, kteří čekají na nové příspěvky a také report o prodejích knížky. Beru tedy na sebe odpovědnost čerstvé autorky, abych fanoušky nezklamala:

Číselný report o prodejích knihy bude brzy!

Zatím můžu poskytnout alespoň několik postřehů z křestu.

  • Asi budu křesty pořádat častěji, protože tolik nádherných květin jsem nedostala ani k promoci.
  • Křest je bezvadná příležitost sezvat na jedno místo spoustu přátel, i těch dávných ztracených, kteří se najednou objeví a udělají si čas, protože tohle je fakt zajímá.
  • V neposlední řadě je to skvělá příležitost pro ego boosting. Všichni vás obdivují a zvou na drinky. Uvědomila jsem si taky jednu důležitou věc. Celkově na mě v poslední době dopadají různá ženská témata (a to nejen proto, že jsem až teď viděla poprvé v životě Thelmu a Louise) a i když jsem si myslela, že už jsem sebevědomí díky té knize našla, není to ještě tak úplně pravda. V proslovu jsem děkovala lidem za podporu crowdfundingové kampaně, za to, že přišli, děkovala jsem kolegům, ilustrátorce, grafičce, kdekomu a kdečemu, že se to povedlo a že bez toho a onoho by se to nikdy nepovedlo. Moje milá kamarádka Eliška, která knihu křtila a také pronesla pár slov, pak velmi trefně prohlásila, že bychom si taky měli všichni uvědomit, že ta kniha by v první řadě nevyšla beze MĚ. Musela jsem se sama pro sebe zasmát, jak tak evidentní věc není vůbec evidentní. Ženy totiž prý mají obecně tendenci přičítat svoje úspěchy okolí a štěstí spíš než sobě samým. Měla bych se polepšit!

    (MALÁ ODBOČKA: Zvlášť to platí teď, když kromě Thelmy a Louise sleduji na HBO vynikající seriál Mrs. America o boji za rovnoprávnost žen v 70. letech v Americe. Seriál je to opravdu skvělý, protože vykresluje problematiku očima jednotlivých postav a feministky tam rozhodně nejsou hipísačky s neoholeným podpažím, ale ženy, které za sebou mají nějaký bolestný příběh. I druhá strana, spořádané hospodyňky, které bojují proti dodatku Ústavy (ERA – Equal Rights Amendment) mají své opodstatněné motivy (alespoň na začátku). Člověku až zůstává rozum stát, že jednu ze základních věcí, o kterou tehdy šlo – rovnost platů – dodnes, ani po bezmála 50 letech, nemáme…)

    Pravdou však zůstává, že křest jsem si nesmírně užila, díky všem, kteří přišli a taky díky skvělé atmosféře a drinkům v YOcafé, ale taky proto, že jsem se cítila opravdu dobře. Zářila jsem a bylo to vidět.
Foto by Jakub Vaníček

Možná už je taky načase si přiznat, co opravdu stojí za tím, že zářím a nemám čas na blog. Ne, že by nebyly náměty. Právě naopak. Je jich mnoho. Skutečným důvodem je totiž muž. Muž, kterému chci teď především věnovat svůj čas.

A možná je i načase přeorientovat se ze single mileniálky a zkusit novou image.
Uvidíme.
Postupně.
Teď ať žijí prázdniny a hlavně láska!

Thelma and Louise
zdroj: https://www.upstatefilms.org/thelma-and-louise

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s