Nezařazeno

Všechno bude!

A JE TO VENKU! Nejen naše nosy a ústa z roušek, ale taky moje kniha. Včera oficiálně vyšla a je v prodeji!

A už mám dokonce i první osobní recenzi od jedné čtenářky:
Milá Petro, chtěla bych Ti poděkovat za příjemné chvíle s Tvojí knihou. Ač jsem se s některými hrdinkami ztotožňovala více a s některými výrazně méně, jednalo se o svěží a otevřené dílo, které dokázalo trefně vyjádřit nejeden z pocitů mých, ale i mých twentysomething vrstevníků. Přestože nejsem literární kritičkou, ale jen holkou, co si doma kupí knížky, dovolím si tvrdit, že Tvůj knižní debut je kvalitním a velmi příjemným překvapením, které si své místo v knihkupectvích zaslouží.

Moc mě to dojalo. Nejvíc proto, že čtenářka naprosto přesně pochopila, o čem ta knížka je. Není to žádný porno román (jak to taky někteří označili) pro literární kritiky, je to především pro holky (a kluky), kteří si doma vedle knížek kupí pocity a nejistoty.

Nyní k otázkám, které se na mě valí ze všech stran:

  • Pokud jste si knihu nekoupili v předprodeji a chtěli byste ji, můžete si ji koupit ano, i v normálním knihkupectví (pošlete mi fotku, kde jste ji koupili!) nebo přímo ve vydavatelství Pointa.
  • Pokud knížku dočtete až do konce, neváhejte ji okomentovat, ať už přímo mně nebo třeba na Databázi knih. Stojím o všechny recenze, i ty negativní (ale raději mám ty konstruktivní).
  • Ptáte se mě taky na to, jestli bude křest. Ráda bych, ale s rezervací nějakého prostoru je to pořád ještě dost složité (#covid…). V neděli proběhne malý rodinný křest v Olomouci (Olomoučáci, případně se mi ozvěte) a hned, jak seženu vyhovující prostor, tak chci udělat opravdový křest v Praze (i když vůbec netuším, jak se to správně dělá). Ale bude, křest bude!
  • Je to AUTOFIKCE, ne autobiografie!
  • Taky se množí dotazy, jestli si už konečně založím Instagram, když teď prý budu možná slavná. Váhám. Ale spíš ne. Nebudu každý den vymýšlet storýčka mých nezajímavých snídaní. A nakonec mě sdílejí jiní, kamarádi a kolegové (díky za to a sdílejte směle dál!). Nejde na mě sice přímo odkázat a označit mě, ale jde odkázat třeba na Pointu a holt ten, koho to zajímá, si mě musí vygooglit jinde. Třeba na starém dobrém Facebooku. Tím, že nemám Instragram, jsem vlastně tak trochu neznámá. Jako Ellena Ferrante. Skoro…

Instagramy s laskavým svolením Petra Dlouhého a Martiny Frídové
Foto z autogramiády v práci by Jakub Vaníček

Taky se musím omluvit, že blog teď trochu stojí a pravděpodobně bude ještě nějakou chvíli stát. Příprava knížky a jiné milé povinnosti a nová seznámení mě naplno vytěžují a protože jsem člověk, který si neodepře spánek a který nezastává myšlenku 14hodinového pracovního dne, tak musí prostě něco stranou. Navíc teď předpokládám, že mě čekají samé autogramiády, tiskovky, křesty, večírky a hlavně LÉTO, kterému se hodlám věnovat především.

Jako se otevírá moje (MOJE!) kniha, otevírá se i nová kapitola mého života.
Lepší, šťastnější a poetičtější.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s