Úvahy a inspirace

Uvolnění

A po napětí z minulého týdne přichází uvolnění…

Karanténa by se taky dala označit za dobu podcastovou. Jistě, věděla jsem o existenci podcastů už dávno předtím, ale teprve nyní mám ten tolik vytoužený čas k tomu opravdu nějaký podcast důsledně sledovat. Ze všech těch edukativních, inspirativních a všelijak jinak intelektuálně prospěšných jsem nakonec skončila u podcastu Vyhonit ďábla. Za tímto kontroverzním názvem stojí dvě twentysomething holky, Slovenka a Češka, které rozebírají nejrůznější intimní tabu. Jsou to dvě kamarádky, které si spolu velmi otevřeně povídají, občas zmíní nějaký výzkum, občas se dozvím něco nového, občas trochu plácají, ale velmi dobře se to poslouchá a v lecčem s nimi souhlasím.

Zkouším taky různé meditační a ASMR podcasty, ale přiznávám, že zrovna tohle mi moc nejde. Nedokážu být úplně v klidu a musím se pořád vrtět. Což mě dostává k tomu nejzaručenějšímu způsobu uvolnění… Dobře víte, co tím myslím, ale nebudu to říkat nahlas, dala jsem si totiž výzvu, že se zkusím těmto slovům vyhnout, protože mě někteří čtenáři upozornili, že jim použití určitých slov blokuje moje příspěvky. Pro dnešek tedy budu mluvit o auto-uvolňování, technice, kterou všichni dobře znáte a pokud ne, pak je načase to změnit. Skoro by se hodilo říct „styďte se“, pokud jste tuto techniku nezkusily (ano, mluvím nyní spíše k dívkám, protože snad neznám žádného hocha, který by se auto-uvolňování nevěnoval), jelikož na znalosti vlastního těla není dnes nic ostudného. Pokud tedy trávíte většinu času samy se sebou, využijte tento čas blahodárně (případně si k tomu pořiďte hračky – a ještě tím podpoříte talentovanou českou designérku – nebo se inspirujte v průvodci ženským potěšením OMG YES, kterého propaguje i Emma Watson!).

Kromě auto-uvolňování se však dnes chci věnovat dalšímu skvělému článku z mé oblíbené Heroine: V posteli možná nejste tak dobří, jak si myslíte. Jsem z těch, jejichž pozitivní zkušenosti na tomto poli převažují nad negativními, hlavně proto, že jsem si ve většině případů počkala na správnou přihrávku. Nikdy jsem nedělala nic, o čem bych sama nebyla přesvědčená, nebo co bych dělat nechtěla. Dospěla jsem do fáze, kdy mi nevadí rozsvícené světlo. Právě díky zkušenostem s auto-uvolňováním vím, kde co mám a co dělám. Jenomže to není jen o mně. Vyvedlo mě z míry, když to naposled tak nějak nefungovalo. Nedokázala jsem se sehrát se spoluhráčem. Pak jsem si uvědomila, že ani jeden z nás nehrál vůbec špatně, prostě jsme jen byli nervózní, protože to byl důležitý zápas, na kterém nám záleželo. Nesoulad v posteli nutně neznamená, že nejsem dobrá. Nejistota je naprosto normální a rozšířený jev. Po malém průzkumu mezi kamarády jsem si potvrdila, že všechno chce trénink a v každém týmu si na sebe spoluhráči musí nejprve zvyknout. A to platí i o těch nejlepších hráčích, na které se hodně sází, a platí to i na ty, kteří už nasbírali hodně bodů a nastříleli spoustu gólů. Ti to mají možná vůbec nejhorší, protože se od nich tolik očekává. Přitom nic jako dokonalý milenec nebo milenka neexistuje. Existuje pouze dokonalá souhra.

Jak píše Allan de Botton (skvělý filozof, kterého jsem také objevila díky karanténě) v knize The Course of Love, kterou jsem právě dočetla: Love is a skill not an enthusiasm. Velmi se s tím ztotožňuji, obzvlášť v dnešní době, kdy nikdo na vztazích nechce pracovat a po prvním prohraném zápase raději úplně ukončuje profesionální kariéru. Já bych za sebe ještě doplnila, že ono spojení dvou těl, které se snažím trochu neohrabaně opisovat sportovní terminologií, je taky skill, but also a lot of enthusiasm. Když oba chtějí, dokážou překonat i počáteční ostych a výstřely mimo hřiště. A taky, kdo nezná své tělo a nemá sám natrénováno, těžko udýchá celý poločas.

Takže dnešní poněkud experimentální příspěvek ukončuji dalším karanténním STAY SAFE zvoláním:

STAY SAFE AND MASTURBATE!

Obrázky ze seriálu BIG MOUTH, zdroj: Netflix.

2 komentáře: „Uvolnění

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s