Úvahy a inspirace

Láska za časů koronaviru

Jak zvládáte karanténu? A jak zvládáte mít se rádi v karanténě?

Za poslední týden jsem přečetla několik článků o tom, jak je karanténa prospěšná. Můžeme konečně zvolnit, dohnat spánkový deficit, naučit se nový jazyk nebo háčkovat, udělat jarní úklid… Je to bezpochyby pravda. Už se mi povedlo:

  • dodělat většinu pracovních úkolů v Trellu, které jsem už dlouho odkládala
  • vysát pavučiny, což jsem neudělala za dva a půl roku, co bydlím ve svým bytě
  • poprvé v životě si sama nabarvit řasy (a neoslepnout u toho)
  • vytřídit šatník (to ale dělám vždycky, když jsem ve stresu)
  • vytáhnout z krabice učebnici italštiny a ostentativně ji položit na noční stolek
  • napsat tento příspěvek o ničem, jen abych se zabavila
Zdroj: https://www.thegregorian.org/2020/weekend-memes-quarantine
Mimochodem, doporučuju film Dva papežové na Netlflixu.

Množí se ale také články o tom, jaká zátěžová zkouška je karanténa a tzv. social distancing pro vztahy. Vztahy s dětmi, s rodiči, s partnerem či partnerkou, ale především vztahy s námi samotnými. Není žádnou novinkou, že nám (obzvláště nám osamělým mileniálkám) nejrůznější koučové radí naučit se být nejprve sama (se) sebou a teprve potom s někým. Koronavirová karanténa však tuto dovednost posunula na úplně jinou úroveň. Už nějaký ten pátek žiju sama a myslím, že to zvládám docela obstojně, ale bydlet sama není to stejné jako být sama se sebou celý den mezi čtyřmi stěnami. A je úplně jedno, jestli má člověk Netflix nebo HBO GO (mám obojí), protože vás ty seriály, i když jste je chtěli vidět, začnou po chvíli strašně nudit. Sledovat seriál, když na něj máte celý den, se vůbec nedá srovnat s tím, když s napětím pouštíte další epizodu a víte, že už zbývá jen několik hodin do rozbřesku…

Člověk si to neuvědomí, dokud se do takové situace opravdu nedostane. Stejně jako zdravý člověk nedocení svoje zdraví, dokud neonemocní… Myslím, že nám to všem může prospět, strávit trochu (i trochu víc) času se sebou a uklidit si pavučiny v rozích pokoje i v duši. Je to těžká zkouška, zvládnout sebe, svoji hlavu, svoje nápady, prázdnotu, úzkost, svůj několik dní odličený obličej, neumyté vlasy, svůj pach, svou přirozenost… Dá se však spolehnout na to, že by to přítomnost někoho dalšího vylepšila? Jasně, nemusíte hrát pexeso sami se sebou, ale rozhodně nezávidím rodičům, kteří potřebují mezi čtyřmi stěnami zabavit děti, nebo párům, pro které se sex najednou stává výplní času… Mimochodem, věděli jste, že už existuje termín pro děti, které budou počaty během této nelehké karanténové situace? Ať žijí koroniálové!

Zatím mi šibe jen lehce…

STAY SAFE AND STAY YOURSELF!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s