VKVčka (Velmi Křehké Vztahy)

Dámská jízda

Co si pod tímto pojmem představit?

Představy se budou zcela jistě lišit u mužů a žen. Zatímco muži si pravděpodobně vizualizují nějaké lehce lesbické hry, ženy se těší na víkend v teplákách bez makeupu. Vždycky si vzpomenu na tento meme:

Zdroj: Pinterest

Mohlo by se zdát, že když vyrážíte na víkend na chalupu s čtyřma dalšíma holkama, ze kterých znáte jen polovinu a navíc je ještě Valentýn, musíte být banda zhrzených singles, které si budou celý víkend lakovat nehty a nadávat na muže. Opak je však pravdou. Kdybych holkám nedovezla jako dárek ponožky se srdíčkama, na který jsem úplně náhodou narazila, ani by jim nedošlo, že je Valentýn.

První večer jsme si na muže téměř nevzpomněly. Proseděly jsme jej do ranních hodin u krbu, s minimem alkoholu (já žádným!) a debatovaly jsme například o receptech na domácí knedlíky, inkluzivním vzdělávání, bytové situaci nebo vztazích s rodiči.

Po sobotní hodně pozdní snídani jsme si udělaly procházku po okolí, během které jsme si dávaly rady, jak nad sebou ztratit kontrolu, tzn. jak dojít do stavu totálního uvolnění. Alespoň částečné uvolnění jsme si poté dopřály v nedalekém wellnessu. Vířivku jsme měly samy pro sebe, v pravidelných intervalech jsme kolovaly okolo různých trysek, plavky nebyly potřeba, protože i když jsme se všechny neznaly, jsme už ve věku, kdy si je každá vědomá svých předností, nezávidíme si a ještě dokážeme jedna druhé pochválit to, co samy nemáme.

V sauně už jsme si trošku vzpomněly na penisy, především proto, že jsme tam byly jen my a pak jeden postarší pár. Pán paní po každém saunovacím kole masíroval a to jsme jí trochu záviděly. Druhý večer se už na tedy na téma muži dostalo.

Zdroj: me.me

Nedošlo však na žádné brečení jedna druhé na rameni „kde ti chlapi sakra jsou“. Zcela pragmaticky jsme analyzovaly černé díry v komunikaci mezi muži a ženami a především jak přistupovat v našem věku k randění. Zde jsme se rozdělily na dva tábory. Jeden zastával názor, že když muž dostatečně nezaujme hned, pak je ztráta času s ním vůbec chodit ven. Druhý tábor naopak i nezávazné schůzky bral jako takový komunikační trénink nebo prostě jen příjemně strávený večer. Pak se ale nutně dostává na nesplněná očekávání a s tím spojené problematické situace.

„Holky, jak byste pojmenovaly ten stav, kdy je vám člověk sympatickej a chcete ho vidět znovu?“

Je to už zamilovanost? Nebo spíš vzrušení? Jak moc silné je sloveso líbit se? A stačí, když nás to prostě jen baví? Jak naopak definovat to, když to bylo sice bezva rande, na kterým kluk neudělal nic špatně, ale prostě to nezajiskřilo? Jak to teď udělat, aby to bylo pro obě strany co nejdůstojnější? Jak naznačit, že nemáte nic proti opakované schůzce, ale že z toho asi nic víc nebude? Může existovat přátelství mezi mužem a ženou?

V tomto duchu jsme filozofovaly i v neděli po obědě v cukrárně. Místo vířivých trysek mezi námi kolovaly zákusky a já jsem měla radost z toho, jak jsou holky kolem mně šikovné (v českém i moravském významu tohoto slova), sebevědomé, veselé a vůbec ne zahořklé.

Ne, nebyl to sraz klubu odložených žen, které nemají s kým být na Valentýna a proto raději utíkají na chatu a do wellnessu. Byl to víkend v srdíčkových ponožkách, ze kterého člověk odjížděl s pocitem, že na světě je krásně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s