Úvahy a inspirace

Recenze

Nebojte, ještě mě nikdo neplatí. Jen jsem začala používat jeden bezvadnej výrobek, navíc z české dílny, a chci se o to podělit.

Tím báječným českým výrobkem jsou menstruační kalhotky Snuggs.

DÁMY: Kalhotky Snuggs jsou inovativní český produkt na intimní hygienu, který byste měly rozhodně vyzkoušet.

PÁNOVÉ: Pokud jste dočetli až sem, prosím nevzdávejte to. Vím, že vás slovo menstruace děsí. Ale je to přece jen trocha krve. V Counter Striku vám to neva. Navíc by vás to mělo zajímat jako každá jiná technická vymoženost a taky třeba jako námět na originální dárek pro vaši dívku. I když je po Vánocích. Nemluvě o tom, že zdraví intimních partií vaší dívky by vás rozhodně mělo zajímat.

Převzato z webu econea.cz:
Snuggs nejsou první menstruační kalhotky na trhu. V zahraničí tato alternativní menstruační pomůcka existuje již nějaký ten pátek. Většina výrobců ale dosahuje nepropustnosti vrstvením různých materiálů. Prakticky vždy je jednou z vrstev igelit. Ten sice nepropustí tekutiny, ale nezajistí paropropustnost, což není ze zdravotního hlediska zcela správné. Ve Snuggs se rozhodli jít jinou cestou. Využili to, co v České republice umíme opravdu dobře – nanotechnologie. Kalhotky Snuggs jsou tak vyrobené z kombinace vysoce kvalitních high-tech materiálů a nanovláken. Právě speciální vrstva z nanovláken dělá kalhotky Snuggs k nerozeznání od běžného spodního prádla. Jsou krásně tenké, přitom velmi savé a udrží až 10 ml tekutiny (asi jako 2 vložky nebo 3 tampóny). Menstruační kalhotky Snuggs mají uvnitř nepropustnou, ovšem prodyšnou vrstvu. Kalhotky tedy krev nepropustí, ale intimní oblast může volně dýchat. Materiál kalhotek byl samozřejmě testován a získal certifikaci OEKO-TEX standard, která zaručuje jejich zdravotní nezávadnost. Vše je tedy maximálně hygienické, pohodlné a bez zápachu.

Za mě osobně – opravdu pohodlí. Snažím se sice žít ekologicky, ale pokud je o menstruaci, jde mi hlavně o moje pohodlí a ne o přírodu. Tady je to double win. Ještě snad nikdy v životě jsem se tolik netěšila na menstruaci, jako když jsem je chtěla vyzkoušet. Kalíšek mám taky ráda, ale musíte řešit, kam ho vylijete a kde ho umyjete, když zrovna nejste doma. Kalhotky jednoduše večer sundáte a normálně je vyperete. Údajně vydrží 50 pracích cyklů, tedy až 2 roky. Ve spojení s volnou menstruací je to pro mě naprosto bezkonkurenční metoda. Jako jo, vlhko po celém dni trošku cítíte, ale velmi slabě, asi jako když teprve začíná dobře rozehraná předehra. Materiál je strašně příjemný, ať už je to látka samotných kalhotek nebo silnější vrstva mezi nohama. Ta rozhodně není nějak obzvlášť tlustá, nemáte pocit, jako byste mezi nohama měly plenu, spíš je to takové měkké hnízdečko.

Co je na nich nejlepší – tyhle kalhotky jsou sexy. Jsou přiléhavé, černé, hebké a zesílené prostřední vrstvy si ani nevšimnete. Díky tomu si připadám během menstruace sexy i já, což jsem si nikdy předtím nepřipadala. Donedávna jsem se toto slovo styděla vůbec nahlas vyslovit, přestože je to úplně obyčejné slovo vyjadřující biologický děj, stejně jako třeba slovo těhotenství (koneckonců, toto slovo se teď možná dokonce bojím vyslovit víc, zvláště před některými muži). Nemám potřebu se schovávat a konečně jsem vyhodila všechny ty starý obnošený vytahaný kalhotky, který jsem šetřila jen kvůli „svým dnům“. Přitom MÁM SVŮJ DEN je přece pozitivní zvolání a měly bysme jej slavit. Znamená to, že naše těla fungují, jak mají, že jsme zdravé a mladé a že nejsme těhotné (já vím, tohle někdy může i naopak trochu zabolet). Nebojte, nebudu provolávat „menstruace je sexy“, avšak fakt, že jsou kalhotky na menstruaci sexy možná taky pomůže destigmatizovat nejen menstruaci, ale i sex při menstruaci. Protože ano, ono to je možné! Vím, že bych se měla radši odplazit na tlustej led a nechat kontroverzní témata spát, ale od čeho jsou blogy, že ano.

Dámy, nevím, jak vy, ale já mám při menstruaci zvýšenou chuť (bohužel i na jídlo) a jsem mnohem citlivější a tím nemyslím náladová, ale citlivější tam dole. Stačí si dát pod sebe ručník a pak se osprchovat, no a co. Nic na tom není.

Pánové, správnej rytíř má mít meč od krve. Stačí si dát po sebe ručník a pak se osprchovat, no a co. Navíc odpadají problémy s vlhnutím, takže můžete urychlit předehru.

Nejlíp utracených 700 v životě. A to už jsem v životě utratila za pěkný pičovinky (ať žijí indiánské čelenky a ručně vyřezávané lžičky, zasvěcení vědí).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s