Nezařazeno

Díky

Tak jsme to opravdu dokázali. Za necelé 4 týdny crowdfundingové kampaně se podařilo vybrat částku, která poslouží k vydání 1000 kusů knížky Bezpečně nešťastní.

Dnešním příspěvkem na lehce osvěženém blogu bych chtěla poděkovat všem, kteří se na kampani jakkoliv podíleli, ať už:
– přispěli
– sdíleli ji na svých sociálních sítích
– mluvili o ní
– otravovali s ní své přátelé
– ptali se mě na ni
– pomáhali mi vysvětlovat okolí, co je to crowdfunding a že to není podvod
– ujišťovali mě v tom, že je to super
– počítali se mnou procenta
– gratulují mi už od minulého týdne (na což je zatím ještě čas, protože vybrané peníze jsou teprve začátek. Na gratulace si počkejme, až budeme držet v rukou hotovou knížku).

Vůbec poprvé jsem jsem si na vlastní pěst vyzkoušela sílu své sociální skupiny a je to teda síla!


Za uplynulý měsíc se mi ozvalo několik dávných kamarádů. Seznámila jsem se s novými lidmi. Oslovil mě člověk, který mi nabídl, že by jednou moji knihu rád namluvil do audioverze. Jedna kamarádka kvůli mě napsala na Instagram Nikol Štíbrové, jestli by moji kampaň nesdílela, což je neuvěřitelná oběť! Nikol si to ani nepřečetla, ale to vůbec neva, protože jsme to dali i bez ní!

Děkuji moc, že jsme částku vybrali jen za pomoci základních odměn, které jsme měla vymyšlené a nemusela jsem tahat esa z rukávu, kterými bych se patrně spíš zesměšnila. V záloze byl například můj umělecký akt (já vím, please do not judge me….), který jsme chtěla hodit do pléna, kdyby to vázlo a peníze by se nevybíraly. Děkuji mojí sestře, že mě od tohoto nápadu odradila a děkuji zase a opět vám všem, že se peníze vybraly, aniž bych ukazovala zadek. Stačí, že ho spolu se svojí duší odhalím částečně v knize.

Díky taky všem rodičům mých kamarádů, kteří mě mají zaškatulkovanou jako slušnou dívku (kterou nepochybně stále jsem) a kteří přispěli nemalé částky na něco, co se jim na první pohled může zdát jako Padesát odstínů šedi a bude obsahovat slovo „anál“.

Celá tato zkušenost s crowdfundingovou kampaní byla nesmírně poučná. Hned po prvním týdnu jsem si řekla, že i kdyby to nevyšlo (ale ono to vyšlo!), tak už jen ten pocit, že mám kolem sebe tolik lidí, kterým stálo za to přečíst si ukázku, rozkliknout odkaz, vybrat odměnu a poslat peníze, stojí opravdu za to. Udělalo to totiž celkem 196 lidí (!!!), což je neuvěřitelné, protože jsem ani netušila, že tolik lidí vůbec znám.

Vůbec nedokážu slovy, ani zpěvem, ani tancem (zkoušela jsem to) vyjádřit vděčnost a pocit, že mi tolik lidí tolik věří.

A co bude dál?

V nejbližších dnech doladíme detaily s vydavatelstvím, především časový plán.
Předběžný termín vydání je 7. května 2020.
Rukopis nyní poputuje na redakci a korekturu (to zabere pravděpodobně nejvíc času). Tento týden mám sraz s ilustrátorkou, se kterou začneme pracovat na kresbách. Peníze, které se vybraly nad rámec stanovené částky, použijeme například na kvalitnější materiál, ilustraci navíc nebo něco podobného. Opravený rukopis s ilustracemi poté přejde do rukou grafičky a sazečky, která připraví finální produkt do tiskárny. Poté začneme spolu s odměnami, které jste si vybrali, distribuovat knihy. No a pak už se děj vůle boží, kniha se dostane do oběhu a začne žít svým životem. Kdo to nestihl v předprodeji, bude si ji moct koupit v knihkupectví anebo na stránkách Pointy.

Těšíte se? Já teda jo, i když mi to zároveň nahání hrůzu. Ale přesně kvůli tomu jsem do toho šla, kvůli tomu napětí 😉

Ještě jednou díky!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s