Úvahy a inspirace

IKEA

Já vím. Jenom blázen se vydá na nákup do Ikey v neděli odpoledne. Protože v neděli odpoledne jsou tam všichni. Navíc když je venku hnusně, jsou tam opravdu všichni, nejen mladé páry zařizující si svou první společnou ložnici, ale také celé rodiny, které sem přijíždí zabavit děti a koupit jim hot dog a bezedný nápoj, na kartičku jen za 30 korun.

Přijela jsem si udělat průzkum matrací, protože ta moje je už strašně proležená, i když je jen dva roky stará. Nevím, jestli byla takhle měkká už na začátku, nebo jestli prostě byla jen moc levná, nebo jestli je to proto, že na ní spalo už tolik lidí (nejen muži, ale i různí kamarádi, ségra apod., abyste si nemysleli!). Tak dlouho jsem se snažila přijít na to, proč špatně spím a svalovat to na všechno možné, až jsem si uvědomila, že možná je to právě jen matrací. Možná jsem si to taky uvědomila poté, co jsem to s posledním milencem musela dělat na zemi, protože jsme byli jak na vodní posteli a na té se nedá moc dobře přirážet…

So here I am, uprostřed Ikey, uprostřed miliardy lidí, převaluju se z matrace Matrand na matraci Myrbacka a necítím mezi nima rozdíl, jen v ceně. Snažím se na jedné z nich uvelebit a představit si, že ji mám doma. Otáčím se na jeden bok, na druhý, skončím na zádech a zkouším trochu zapérovat do matrace, jak moc se prohne. Napadá mě, jak moc divný by bylo, kdybych některého z okolostojících mladých tatínků požádala, jestli by se mnou nepředstíral soulož, abych tu matraci řádně otestovala. Ale nejsem Saturnin, zůstane jen u představ a holt na vyzkoušení kdyžtak využiju 90 dní zdarma.

Když dojdu do regálu, odkud si mám matraci vzít, je mi jasné, že s ní ani nepohnu, natož abych ji odtáhla domů. Takže oukej, dneska to ještě nebude, budu si ji muset objednat. Projdu pokladnou, zaplatím za pár pičovin, který jsem naházela do žluté tašky při průchodu všemi těmi ideálními pokojíčky (2 pytlíky potpourri a cedník). Kupuju si hot dog a bezedný nápoj. Na kartičku jen za 30 korun.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s