VKVčka (Velmi Křehké Vztahy)

BFF

So how have you been lately, zeptal se mě Rafael.

Rafael je můj kámoš. Známe se sotva rok a seznámili jsme se tak, že jsem se potřebovala před odjezdem do Brazílie naučit portugalsky.

Rafael je Portugalec. Znamená to, že chodí pozdě, dlouho spí, má hodně volnýho času, je opálenej a má HHčka. Hluboký Hnědý oči. Rafael se mě sice snažil naučit pár slov portugalsky, ale stejně jsme většinou sklouzli k debatám o světě a o životě v angličtině, a velmi rychle jsme zjistili, že naše duše jsou si blízké. Začali jsme se navzájem svěřovat se svými traumaty. V angličitině je to pro mě vždycky tak nějak jednodušší. Připadá mi, že v angličtině dokážu jasněji formulovat svoje emoce a možná že v angličtině jsem jinej, a možná dokonce opravdovější člověk. Nevím, jestli je to tím, že většina mužů, kteří mi způsobovali nejrůznější emoce, se mnou mluvila právě anglicky. S Rafaelem jsem nikdy nespala a troufám si tvrdit, že nikdy nebudu. Poznali jsme se do hloubky dřív, než k tomu stihlo dojít, a proto po sobě nijak netoužíme. Známe navzájem svoje temný stránky. Hodně a často se objímáme, ale jen proto, že nám oběma chybí láska, jemu od rodičů a mně od sebe samé. Podle něj. Aspoň tohle mi řekl, když jsme se po kině a pivu procházeli okolo Vltavy a já mu vyprávěla how I have been lately a kolik confidence boostů (rozuměj: mužů) to zase znamenalo.

Come on, Petra. You don’t need to do this.

Snažím se před ním obhajovat svoje činy. Svoje pití a úlety. Poslouchá, nechá mě domluvit, nechá mě říct všechna ta anglická slova, o kterých jsem ani nevěděla, že je znám, ale v těchhle chvílích je moje angličtina perfektní. Zním tak rozumně a sofistikovaně. Všechny svoje problémy dokážu parádně analyzovat.

Oh girl, just stop taking exits! Stop taking the easy way! Accept the responsibility for yourself, for your feelings!

Ale když já si nemůžu pomoct.! Jsem tak naštvaná, proč mi to udělal?

No, this is not about the guy, this is just your ego. I know, it is difficult, but let’s just face it. You don’t need to know why he treated you like that. You just need to forget it. You know this guy does not like so just block him and admit this is not about him but about you. Not getting his attention. Not getting his love.

Je úplněk. Měsíc září hrozně silně, odráží se od Vltavy a já si připadám, jako by svítil jenom na mě, jako by měsíc byl obrovská lampa ve vyšetřovací místnosti. Rafael je policajt, kterej mi dává rány.

Stop wanting to take control of everything! So what you do not know why he did it? So what you do not catch this tram, so what you won’t be home before midnight as you planned? Sometimes I feel like if I opened your head there would be only boxes and you so desperately want to have everything in the right box. Just think out of the box, do what you want to do!

Je mi hrozná zima. Je teprve začátek září, ale venku je chladno, je to taková ta lezavá zima, před kterou neutečeš, ani nevíš, co si proti ní máš oblíct, je jako roztoužená milenka, který se nezbavíš. Už chci být doma, ale Rafael mě nenechá, dál do mě ryje, nebere si servítky, je na mě vlastně už dost hnusnej, ale není to i nic víc destruktivní než moje sebedestrukce. Schovávám se před ním i před zimou do límce kabátu, ramena už mám úplně u uší a brzy mě začne bolet za krkem, ale je to moje jediná obrana. Slovama už se bránit nedokážu. Hlavně proto, že má pravdu. Úplně ve všem. O mým vztahu ke mně, s rodičema, s chlapama…

You know, if I was one of those guys, I could not like you. Even if you find a strong man that will finally hold you in his hands, you will destroy him. You will put so much pressure on him, you will expect he will save you but nobody can save you. You have to save yourself.

A pak se to konečně stane. Ucítím teplo. Slané teplo na tváři. Konečně brečím. Chybělo mi to, už tak dlouho jsem nebrečela, už skoro ani nevím, jaký to je. Rafaelova upřímnost je krutá. Ale přesto je to můj BFF. Jedině opravdový přítel vám dokáže dát facku (pomyslnou i tu nepomyslnou), když to potřebujete a dožene vás k slzám.

Come on, you know you are a beautiful, successful, independent woman…

… což je vlastně můj největší problém, že?

No, no, let me finish. You just do not need to be the optimist all the time. You do not be so strong all the time! Let it go. Say no. To your parents. You can be selfish sometimes too, you know… And say no especially to him. For good.

Dobře, zkusím to.

Pořád mi tečou slzy, ale už se mi zvedají koutky. A teď mi řekni víc o té krásné úspěšné nezávislé ženě.

Don’t worry. Everything is going to be OK.

Dobrou noc.

Beijinho.

2 komentáře: „BFF

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s