Úvahy a inspirace

Sex education

Už když píšu tenhle příspěvek, tak vím, že bude mít mnohem větší počet shlédnutí než můj výlet do Brazílie, MDŽ nebo příspěvek o duševní chorobě. Ne, opravdu nechci psát jen o sexu (i když uznávám, že to tak zatím vypadá, proto vám příští týden vysvětlím, proč vlastně píšu), chci se zabývat různými tématy, ale ať chci nebo ne, sex je moje téma. Jsem cílová skupina, sex je všudypřítomný, stále častěji je tématem čtvrteční Mladé fronty, ale i jiných médií a tak se mu prostě nemůžu vyhnout. Navíc, přestože je to téma všudypřítomné a velmi dostupné, neznamená to, že o něm umíme mluvit. A o tom přesně je dnešní příspěvek.

Zdroj originální fotografie:
https://www.scoopwhoop.com/
carrie-was-the-absolute-worst-
on-sex-and-the-city/#.42366i8mv

Fotomontáž by Veronika Glogrová

Jasně, nejsem první pod sluncem, kdo tohle řeší, a vlastně mě tak trochu předběhl heroine.cz (internetový magazín pro ženy, který si klade za cíl být magazínem, který moderní ženy opravdu chtějí číst, protože u něj mohou i přemýšlet – vřele doporučuji) se svým článkem o ženském orgasmu a nutnosti o něm mluvit a umět si o něj říct. Zajímavě o ženském orgasmu píše také Tantraela, jejíž facebookové příspěvky velebí ženské lůno a starost o něj. Také prodává Yoni Egg, které jsem si zatím nekoupila, ale chystám se na to.


Nicméně tohle je můj příspěvek, ať už je inspirovaný kýmkoliv a čímkoliv. Mám ho v hlavě už delší dobu a to, že na tuto problematiku neustále narážím jen dokazuje, že je nutné toto téma i nadále otevírat.

Možná jste postřehli seriál na Netflixu Sex Education (odtud název příspěvku). Určitě zajímavý počin. Odehrává se to na jedné britské střední škole, kde očividně už všichni mají od patnácti bohatý sexuální život, ale nakonec stejně potřebují zkušenou drsňačku (která je ve skutečnosti samozřejmě velmi citlivá a tajně touží především po lásce a porozumění) a panice, kteří jim radí, jak mají řešit milostná trable. A protože nic není černobílé, nakonec zjišťujeme, že ty největší královny s výstřihem po kolena rajtujou na klucích jak na koních, ale neví, kde mají klitoris, zato divná panna s culíčkama a lacláčema kreslí vtipnej sexuální komiks a je vlastně ze všech nejnormálnější.

Když si vezmu, jakou jsem já měla ve škole sexuální výchovu… Žádnou. Na osmiletým gymplu to bylo součástí občanské nauky, kde nám vyučující řekl „stejně už všechno víte“ a jednou za rok nám paní z Always přišla rozdat vložky, které jsme potupně co nejrychleji schovávaly do batohu. Pravda je, že ani naše matky nevěděly, jak s námi mluvit. Protože jejich matky o tom nemluvily už vůbec. Babička počítala s tím, že se to mamka dozví sama a taky že jo – všechny je na základce poučila spolužačka, která ve třinácti otěhotněla. OK, my už jsme měly k dispozici nějaké knížečky a Bravíčka, ale stejně… Nicméně jsem našim neskonale vděčná, že mně a ségře prostě jen dali pocit, že tam jsou, kdybychom se na něco potřebovaly zeptat. No, uvidíme, jak o tom jednou budu mluvit se svými dětmi já. Můj prozatimní plán je nic nezakazovat a naučit je filtrovat informace na internetu a bláboly od spolužáků, kteří se chtějí jen předvést, ale ve skutečnosti si ještě neviděli ani vlastní penis. Chci, aby moje děti měly dostatek sebevědomí na to, aby nepodlehly a nedělaly něco jen proto, že to dělají višchni spolužáci. Moc jim tuhle dobu sdílení nezávidím, ale věřím, že moje děti budou dostatečně silné osobnosti na to, aby si nevyholily ve dvanácti klín jen proto, že se jim směje domnělá královna třídy. Chci, aby byly natolik silné, že se naopak začnou smát jí.

Jedna moje kamarádka učí děti hrát na klavír a nedávno se jí jeden její třináctiletý žáček s dětskou zvědavostí zeptal, jestli je pravda, že se dá prdět vagínou. Je to tak krásný ještě dětský, ale přitom zásadní dotaz! Možná bychom se všichni měli vrátit tak trochu zpět, být zase těmi zvědavci, kteří pokládají upřímné otázky a dostane se jim upřímné odpovědi a ne posměchu.

Sex je všude, je velice lehce dostupný, komukoliv, za pět minut si na Tinderu můžu najít nabíječe na každý den v týdnu, můžu se podívat na video, jak to někdo dělá s koněm, můžu si diskrétně koupit jakoukoliv pomůcku, můžu cokoliv, sex ovládá naše životy, reklamy musí být sexy, slogany musí být sexy, všude se o něm mluví, ale přitom tam, kde by se o něm mělo mluvit nejvíc, to znamená ve vztahu, se o něm nemluví. Spousta holek z mýho okolí má problém říct svýmu klukovi, co se jim líbí, někdy to ani samy nevědí, protože masturbace je pro ně sprostý slovo, přitom jídlo taky jím, jaký mi chutná, no ne? Nebo se bojí klukům říct, aby si vzali kondom, ze strachu, že by si to kluci rozmysleli a už by nás už nechtěli. A kluci? Jak asi mají vědět, jak reagovat, když jim pořádně nic neříkáme a parodujeme sexy polohy a zvuky z filmů, protože si vzájemně myslíme, že takhle je to správně? Jak dlouho jsem žila v mylné představě, že kluci šílí z černýho krajkovýho prádla. Jako jo, někteří jo, ale stejně je to většině jedno, nebo se nakonec přiznají, že se jim mnohem víc líbí prostá bílá bavlna. Kolik peněz jsem mohla ušetřit! Aspoň, že jsem byla natolik chytrá, že když mě asi v sedmi letech začali rodiče plácat přes ruce, že do kalhotek se nestrkají ruce, tak jsem jim to odkývala a sahala jsem si do nich dál tajně. Jsem svému sedmiletému já opravdu vděčná za to, že nepřestalo a díky tomu dnes zná své tělo. Skoro stejně dobře jako borec v následujícím videu (už jen sledování je nadmíru vzrušující):

Zdroj: donofdesire.com

Je to jako s recyklací, člověk by měl vždycky začít u sebe. A když potom dojde na sex v páru a na otázky v páru, tak vás prosím, kluci, nereagujte vyděšeně, objevujte, když vám k tomu dáme svolení nebo přímo návod. Když se vás přímo zeptáme, jaký je váš tajný sen, zkuste prosím odpovědět něco prakticky realizovatelnějšího než sex ve vakuu… Když se vás na tohle holka zeptá, tak vám to fakt chce splnit, tak začněte něčím pozemským. Mimochodem, nejsem na ničí straně, nedělám si z vás kluků srandu. Naopak, já jsem se vždy kluků ptala na jejich názor a úhel pohledu a vděčím jim za mnohé. Takže mě jedině potěší, když ve vás toto téma něco vyvolá a když mi třeba taky doporučíte nějaké zajímavé pedagogické video.

Hlavně prosím vás mluvte, mluvme, protože jen velmi málo párů na první dobrou pozná, co se druhému doopravdy líbí.

Jakej je nejlepší sex? Jeden můj kamarád říká, že takovej, kterej zní, jako když běžíte v žabkách na autobus. Já říkám, že takovej, kterej oba chtějí a oběma se líbí. Nic míň, nic víc.

Minulý příspěvek jsme taky zakončila zvoláním milujte se a množte se a dneska se to hodí taky, hodí se to pořád. Ať už provozujete krásné partnerské milování nebo nezávaznou šukačku, dělejte to tak, abyste z toho měli radost.

 

2 komentáře: „Sex education

  1. Me se momentalne nejvic tyka ta cast „chci aby moje deti bla bla“ a kdyz si vzpomenu na to, jak nas v tomto smeru „informovali“ rodice, tak je mi spis do place (aneb jedna z veci co po nich nechvi u vlastnich deti opakovat). Nasi jsou vlastne ucebnicovej priklad toho, jak to nikdy nedelat. Bezne a zamerne nas uvadeli v rozpaky a stud, takze jsme se jich dobrovolne na nic z teto oblasti neptaly a desily se jakykoliv romantictejsi sceny ve filmu, protoze vzdy hrozilo, ze to nasi okomentujou „Marto co to tam delaji?“. Kdyz mi zacaly rust prsa, tak se mi mamka smala a kdyz jsem se ve druhe tride zeptala co je to menstruace, tak si vymyslela takovou debilitu, ze si to pamatuju dodnes. Takze tisickrat podepisuju ty omilane reci o duvernem prosttedi v rodine a otevrenych odpovedich na vsechny otazky. Mimochodem, nas triletak se uz zeptal kde byl pred briskem a dostal pro nej snad pochopitelnou odpoved, ze detatko se v brisku udela, kdyz do nej tatinel zaseje seminko. Ono staci se na takovou vec v hlave pripravit a nemuset si pak vymyslet kdo vi co…

    A za me je nejlepsi sex ten, kde nezbyva prostor na fantazii 😁

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s